Varga Mihály a sajtótájékoztatón arra is felhívta a figyelmet, hogy a kollégium bővítése 2009-ben megkezdődött ugyan, de az elhibázott PPP-konstrukció miatt a megvalósítás félbeszakadt.
„A 2000-es évek kifejezetten káros kormányzati politikájának nem kívánt örökségeként maradtak ránk ezek a szerződések” – fogalmazott. Az Országgyűlés által már elfogadott 2016. évi költségvetési törvény összesen 5,34 milliárd forintot tartalmaz a PPP-konstrukciók kiváltására.
A miniszter a Kandó-kollégium felújítása kapcsán a magas színvonalú műszaki felsőoktatás jelentőségét méltatva kiemelte, hogy sok külföldi nagyvállalat hozza Magyarországra a kutatás-fejlesztési tevékenységét. A kormány arra törekszik, hogy minél több magyar vállalkozás is hasonlóan szoros és a fejlődést szolgáló kapcsolatot alakítson ki az egyetemekkel.
A várhatóan jövő év végére megújuló kollégiumban több mint négyszáz diáknak tudnak kedvezményes elhelyezést biztosítani. Az intézmény közel 13 ezer hallgatója számára jelenleg csupán 1208 kollégiumi férőhely áll rendelkezésére.